Úvod

FB

O NÁS

IMG_3171

Jsme plzenecké zájmové sdružení pro děti i celé rodiny. Naší hlavní náplní jsou kroužky včetně kurzů angličtiny (těmi jsme hlavně začínali), kterých nabízíme velké množství pro děti i celé rodiny. Součástí našeho týmu jsou rodilí mluvčí z Ameriky, kteří vedou jak některé celoroční kroužky, tak příměstské tábory.

Nejsme však žádná jazyková škola, naše činnost je mnohem rozsáhlejší. Děti k nám běžně bývají zapsané na více kroužků, což nám umožňuje pracovat s nimi uceleněji. Pořádáme také vystoupení a tematická odpoledne, na která zveme i rodiče a dohromady tak vytváříme komunitu lidí, spojených společnými zájmy i životními hodnotami.

IMG_1369
Domškola

Sdružujeme také početnou komunitu domácích školáků, pravidelně se scházíme s celými rodinami, pořádáme výlety a nabízíme pravidelné kroužky.  Jezdíme společně na výlety a další společné vzdělávací akce. Dvakrát ročně u nás probíhá přezkoušení domácích školáků, na které se všichni vždy moc těší.

Od roku 2022 se snažíme pomáhat i ukrajinským rodinám, které utekly před válkou. Nejdříve jsme pořádali adaptační kurzy pro ukrajinské děti, nyní pro ně pořádáme kroužky, klubík pro předškoláky, příměstské tábory, výlety, jednodenní akce a další. V rámci integrace jsou samozřejmě na všech akcích vítány i české/plzenecké děti…

techmania
IMG_1965

Cílem organizace YMCA je rozvíjet dětskou duši, ducha i tělo. Snažíme se jim předávat křesťanské hodnoty, rozvíjet jejich znalosti o okolním světě a utužovat tělo pobytem v přírodě a pohybovými aktivitami, které prostupují celou naší činností. Také organizujeme sportovní kroužky, jako je gymnastika a lukostřelba.

Jsme součástí YMCA Plzeň, z.s., která má celkem tři střediska – Netunice, Tlučnou a Starý Plzenec.

YMCA Plzeň má i centrální webové stránky – ymcaplzen.cz

YMCA Plzeň