YMCA

ymca512

Fb

O NÁS

IMG_3171

Jsme plzenecké zájmové sdružení pro děti i celé rodiny. Naší hlavní náplní jsou kurzy angličtiny a další kroužky, kterých nabízíme velké množství pro děti i celé rodiny. Součástí našeho týmu jsou rodilí mluvčí z Ameriky, kteří vedou jak celoroční kroužky, tak tábory. Krom běžných angličtin se můžeme chlubit například kroužkem Anglického divadla, který pořádal už nejedno vystoupení.

Nejsme však žádná jazyková škola, naše činnost je mnohem rozsáhlejší. Děti k nám běžně bývají zapsané na více kroužků, což nám umožňuje pracovat s nimi uceleněji. Pořádáme také vystoupení a tematická odpoledne, na která zveme i rodiče a dohromady tak vytváříme komunitu lidí, spojených společnými zájmy i životními hodnotami.

IMG_1369

Sdružujeme také početnou komunitu domácích školáků, pravidelně se scházíme s celými rodinami, pořádáme výlety a nabízíme pravidelné kroužky. Děti se u nás setkávají v rámci kurzu angličtiny (English Bible Club a Reading Class), přírodovědného i fyzikálního kroužku. Jezdíme společně na výlety a další společné vzdělávací akce (např. na semináře dětské univerzity). Dvakrát ročně u nás probíhá přezkoušení domácích školáků, na které se všichni vždy moc těší.

V roce 2022 a v první polovině roku 2023 jsme pořádali každý týden Adaptační kurzy pro ukrajinské děti.

Cílem organizace YMCA je rozvíjet dětskou duši, ducha i tělo. Snažíme se jim předávat křesťanské hodnoty, rozvíjet jejich znalosti o okolním světě a utužovat tělo pobytem v přírodě a pohybovými aktivitami, které prostupují celou naší činností. Také organizujeme sportovní kroužky, jako je gymnastika a lukostřelba.

IMG_1965